معجزه

می خواستم خیلی ساده منظور از جرم کیفری رو توضیح بدید. با تشکر پاسخ موسسه حقوقی دادآرمان

سوالات حقوقی دعاوی کیفری

می خواستم خیلی ساده منظور از جرم کیفری رو توضیح بدید.
با تشکر

پاسخ موسسه حقوقی دادآرمان

با سلام.
ضمن تشکر از ارسال سئوال در بهترین موسسه حقوقی، ما موضوع شما را به اطلاع وکیل پایه یک دادگستری تهران می رسانیم و در اسرع وقت پاسخ سئوال شما را خواهیم داد.
از شما بابت طرح سئوال در موسسه حقوقی دادآرمان متشکریم.
پیروز باشید


باعرض سلام و خسته نباشد.. یک سوال دارم ..ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.. من یک عمو دارم ،و به دلیل نقصی که درش هست “سرقت از خانواده” اموراتش از پول گرفتن ،و سرقت از جیب خانواده میگذره.. چند سال پیش واسه پدرم مشکل قلبی پیش اومد و مجبور شد واسه عمل جراحی قلب به تهران بره ،وقتی بعد از جراحی به خونه و شهر خودمون برگشتیم ،و وارد خونه شدیم ،دیدیم خونه رو لخت کردن..
وقتی بعد از چند وقت پدرم باهاش حرف زد ،اقرار کرد که کار خودش”عموم” بوده.. با اینگه بالای ۵۰ سال سن داره و زن و بچه هم داره ،هنوز هم داره به این کارهاش ادامه مسده و به بهانه های مختلف از پدرم پول میگیره ..پدرم به دلیل اینکه برادرش هست نمیتونه شکایت کنه و با اون وارد دعوی قضایی بشه.. خواستم بدونم آیا من میتونم “۳۴ سال دارم” به گزارش به پلیس آگاهی یا….. باهاش وارد دعوی بشم؟ ممنون میشم اگر یک راهی جلوی پام بزارید.. سپاسگزارم.

پاسخ موسسه حقوقی دادآرمان

نخیر شما به دلیل اینکه فاقد سمت هستید دراین قضیه نمی توانید طرح شکایت کنید وتنها پدرحق چنین کاری رادارند.


با سلام
بنده وکالت تام ملکی را به شخصی حقیقی داده ام با ثبت در دفترخانه، اما پس از گذشت چند روز ایشان استعفای وکالت نموده و اظهار داشته است که ملک را نفروخته. بنده با این اوصاف آن ملک را به شخص دیگری فروخته ام. با توجه به اینکه وکیل بنده ملک را بدون اطلاع به بنده فروخته است ،خریدار اولی اقدام به پیگیری سند نموده و با عنایت به اینکه وکیل آدرس اشتباهی داده بنده از موضوع خبردار نشدم.در پی آن خریدار اولی از موضوع به دادگاه شکایت نموده و دادگاه نیز با توجه به ارسال آدرس اشتباهی به دادگاه توسط وکیل، حکم به الزام به تنظیم سند نموده است.پس از مطلع شدن اینجانب از موضوع، درخواست واخواهی نمودم لیکن توسط دادگاه واخواهی رد شد حال می خواهم مشاوره بگیرم که احکام و اعتراضات بعدی خریدار دوم چه می شود. با توضیح اینکه در قولنامه ذکر مستحق الغیر بودن شده است.

پاسخ موسسه حقوقی دادآرمان

باتوجه به اینکه ملک متعلق به خریدار اول میباشد وملک به صورت قانونی به وی منتقل شده است اعتراضات خریدار دوم دراین مورد موثر نمی باشدوخریدار دوم فقط میتواند استراد ثمن پرداخت شده را مطالبه کند.


سلام من با داشتن گواهینامه رانندگی و بیمه نامه معتبر یک تصادف منجر به فوت داشتم که در کوروکی مقصرشده سرعت غیر مجاز داشته ام ایا به نظر شما اعتراض زدن به نظریه کارشناسی برای من تاثیر هم دارد و به نظر شما چه خواهد شد

پاسخ موسسه حقوقی دادآرمان

اعتراض به نظریه کارشناسی حق شماست که می توانید از آن استفاده کنید ولی صرف داشتن گواهینامه و بیمه نامه معتبر از شما سلب تقصیر نمی کند.


سلام خسته نباشین پدر من سال ۸۴ تصادف کرد دادگاه سال ۸۵ حکم رو داده اما متاسفانه مسولین دادگاه حتی پدرم از داشتن بیمه شخص ثالث راننده مقصر اطلاع نداشته.تا این که در یکسال گذشته پیگیری رو شروع کردیم و حدود یک ماهه که بعد از بررسی پرونده توسط مسولین دادگاه متوجه بیمه شدیم.دادگاه به ما میگف پیگیری نکردین در حالی که مدارک موجوده که در سال ۸۷ چندین بار اخطاریه و حکم جلب میفرستادن خب اگه میگفتن بیمه داشته الان وضع ما این نبود.مدارکو بیمه بریم گف به قیمت همون سال میدن.ما باید چی کار کنیم؟شایت از دادگاه؟چه کنیم به قیمت روز بدن ما که مقصر نبودیم نمیدونستیم بیمه داره.یه راهکار بگینایا میشه کاری کرد که الان بیمه دیه رو به قیمت روز بده؟؟۳۳ میلیون شد ۵ میلیون.توروخدا یه راهکار بگین

پاسخ موسسه حقوقی دادآرمان

دادگاه مسئولیتی در قبال اطلاع رسانی به شما ندارد و همین طور در مورد پیگیری پرونده خارج از خواسته و تقاضای شما بنابراین شکایت از دادگاه موضوعیت ندارد

 

بنده دارای چندین چک برگشتی هستم که چند سال از تاریخ آنها گذشته و طرفین شاکی حکم جلب بنده را گرفته بودند که منجر به بازداشت اینجانب و زندان رفتنم شود. مجموع چک ها حدود ۷۰ میلیون تومان می باشد که بنده با گذاشتن سند منزل مسکونی از زندان آزاد و این منزل به مزایده گذاشته شده و طبق نظر کارشناس دادگاه این ملک ۱۱۵ میلیون قیمت گذاری شده است ، اما کسی حاضر به خرید آن از طریق مزایده نمی باشد. همچنین شاکیان نیز آن را به عنوان طلب خود قبول نمیکنند. از آنجایی که بنده توان مالی دیگری برای پرداخت بدهی خود ندارم و همچنین شغل مناسب و درآمد ثابتی ندارم که بتوانم بدهی خود را بدهم همچنین جدای از آن معوقات بانکی نیز دارم ، الان باید چه کاری انجام دهم؟ چون نه توان پرداخت بدهی قسطی را دارم و همچنین در صورت حبس نمیتوانم مخارج زندگی و فرزندانم را بدهم ، آیا راهی هست که دادگاه رای صادر کند که منزل مسکونی به عنوان بدهی به شاکیان تعلق بگیرد ؟

ابلا غیه جدیدی نیز برای من آمده که در آن محکوم به استرداد اموال و معرفی مال جدید و پرداخت نیم عشر دولتی شده ام

پاسخ موسسه حقوقی دادآرمان

با سلام، دادگاه می تواند دستور مزایده اموال شما را صادر کند و اجازه ای مبنی بر رضایت شاکیان شما و صدور حکم مبنی بر قبول مال شما را ندارد.


باسلام وعرض ادب و خسته نباشید به شما
سوال بنده این است که اگر بین یک فرد بالغ حدودا۳۰و پسر بچه ۱۲یا۱۳ ساله لواط صورت بگیرد به طوری که آن مردفاعل و پسر بچه مفعول باشد و این عمل با زور توسط مردچندین بار انجام گرفته باشد و مدرکی هم برای اثبات این حکم در دست خانواده پسر بچه نباشد وظیفه آنها چیست؟خواهشمندم که بنده رو راهنمایی کنید.

پاسخ موسسه حقوقی دادآرمان

ولی پسر بچه این حق را دارند که از فرد مرتکب شکایت کیفری کنه. دادگاه جهت تشخیص این امر پسربچه را به پزشکی قانونی ارجاع می دهد و در این مورد بسیار حساس و دقیق بررسی می شود


سلام خسته نباشید، بنده از یه شخص ۱۵۰ میلیون پول میخاستم نه چک ازش دارم نه رسید نه هیچ چیز دیگری. امروز قرار شده باهاش حرف بزنم و میخاد بیاد حساب کنیم، میخاستم یه متن بنویسم که ایشون به بنده بدهکاره و تا سه ماه اینده باید تسویه کند و اگر پرداخت نکرد روزی ۱ میلیون خسارت بدهد و میخاستم که جنبه کیفری هم داشته باشد این متن میخاستم اگر امکانش هست کمکم در نوشتن یه همچین متنی. ممنون میشم

پاسخ موسسه حقوقی دادآرمان

با سلام
تنظیم قرارداد اوراق قضایی با گرفتن شرح کامل فقط در دفتر موسسه امکان پذیر میباشد، اما در مورد جنبه کیفری که مدنظر شماست چنین امکانی وجود ندارد

 

 

پرسش و پاسخ حقوقی : 

وکیل طلاق

وکیل ملکی

وکیل مواد مخدر 

وکیل پایه یک دادگستری تهران 

دعاوی کیفری 

مشاوره حقوقی رایگان و آنلاین 

+ نوشته شده در  يکشنبه 18 شهريور 1397ساعت 15:07  توسط miracle