معجزه

سلام شرکت تجاری الف با شرکت ب قراردادی امضاء کرده که در پی آن قرارداد، مبلغی را نیز اخذ

مشاوره حقوقی رایگان و آنلاین


سلام
شرکت تجاری الف با شرکت ب قراردادی امضاء کرده که در پی آن قرارداد، مبلغی را نیز اخذ نموده که تجهیزاتی را از خارج برای شرکت ب خریداری و تحویل نماید. ولی این کار را نکرده و مبلغ را نیز حیف و میل کرده است.
سوال: از نظر حقوقی و قضائی، کدام یک از مسئولین شرکت الف مقصر و پاسخگو شناخته می شوند؟ 1. مدیرعامل که امضاء کننده قرارداد بوده 2. اعضاء هیات مدیره 3. یا سهامداران شرکت؟
ممنون از پاسخگویی شما

پاسخ موسسه حقوقی دادآرمان

در بحث شرکت بررسی اساسنامه و تعیین نوع شرکت بسیار حائز اهمیت است ولی می توان گفت از نظر حقوقی شرکت و مدیرعامل امضاکننده قرارداد مسئول جبران خسارت وارده هستند.


سلام.من کارشناس برق هستم با 18 سال سابق کار درشرکت پارس خودرو سال93 دررشته حقوق وارد دانشگاه شدم ودرسال96 درآزمون کانون وکلا ومشاوران حقوقی پذیرفته شدم
1- آیا می توانم شغل فعلی خود را تا بازنشستگی(7 سال دیگر) حفظ کنم؟
2- اگر جواب سوال فوق منفی است ترک شغل فعلی باید همزمان با شروع کارآموزی باشد یا بعد از اتمام آن؟
3-با توجه به اینکه درآمد فعلی من ماهانه حدود 6 میلیون تومان می باشد شما ماندن درشغل فعلی را پیشنهاد می کنید ویا ادامه کار درشغل وکالت

پاسخ موسسه حقوقی دادآرمان

وکلا نمی توانند شغل دولتی برعهده گیرند اگر شغل شما جز مشاغل دولتی به حساب می آید ممنوعیت ادامه فعالیت دارید


سلام . در ساعت 2 بامداد 7 نفر که از دوستان یک آرایشگر در محل ما بودند با یکی از همسایگان درگیر شدند و همه همسایگان هم حضور پیدا کردند .من رفتم و آن ها را جدا کردم و ان ها با پدر من درگیر شدند و جدایشان کردم و این 7 نفر به علت اینکه مست بودند و فهمیدن نیروی انتظامی در راه است اقدام به فرار و زیر گرفتن کردن که در این موقع با سنگ زدم و شیشه ماشینشان شکست و فرار کردن و نیروی انتظامی هم به دنبال آ نها رفت که متواری شدند.در ساعت 13 همان روز رفتن و به علت شکستن شیشه ماشین شکایت کردند. دادگاه نامه داده حالا میخواستم راهنمایی کنید ممنون

پاسخ موسسه حقوقی دادآرمان

دوست عزیز توصیه می شود در هنگانم منازعات و مشاجرات دوستان با اقوام و همسایگان از دخالت بپرهیزید و امر را به نیروی انتظامی اطلاع دهید د ر صورت شکستن شیشه خودروی


اگه تو تلگرام بمدت 2ماه گروه مستهجن داشته باشي حكمش چيه ايا به جريمه ختم ميشه يا حبس هم داره؟

پاسخ موسسه حقوقی دادآرمان

با سلام
انتشار تصاویر مستهجن و تحریک و تشویق به اعمال منافی عفت مطابق قانون مجازات حبس دارد


باسلام
واردرابطه شدن با خانم متاهل پليس ميتونه بدون شكايت شخصي يا شوهر خانم پرونده درست كنه؟ در حالي كه خودش هم سر قرار يا جايي ما رو نديده و دستگير كرده؟

پاسخ موسسه حقوقی دادآرمان

دوست عزیز سلام
سوال شما واضح نیست اما پلیس طبق قانون فقط در جرائم مشهود می تواند اقدام به دستگیری شهروندان نماید


سلام. من دو ماهه باردار بودم و به دلیل اختلافات با خانواده همسرم فشار زیادی رو تحمل کردم. بعد از یک تماس تلفنی از طرف خواهرشوهرم و لحن تند و حرفهای ایشون استرس شدیدی بهم وارد شد که منجر به بستری و سقط جنین شد.
در پرونده پزشکی من وجود اضطراب و استرس ذکر شده و صدای ضبط شده ایشون روی گوشیم هست. امکان داره ازش شکایت کنم؟ اگر امکانش هست تحت چه عنوانی میتونم شکایت تنظیم کنم؟

پاسخ موسسه حقوقی دادآرمان

با سلام
خیر این امکان وجود ندارد


با سلام. آیا می توانم همسرم را که با اجازه من صاحب پاسپورت شده است ،در صورت لزوم موقتا و یا دائما ممنوع الخروج بنمایم؟ با تشکر

پاسخ موسسه حقوقی دادآرمان

در این مورد می توانید از طریق اداره گذرنامه اقدام نمایید


با سلام، بنده یک عدد خودرو پلاک منطقه آزاد فروختم و قولنامه به نام مدیر عامل یک شرکت در کیش میباشد، و مبلغ ۳۰ میلیون تومان آن را چک گرفتم که چک نیز متعلق به مدیر عامل میباشد.
اما انتقال سند و تعویض پلاک به نام شرکت آن ها انجام شد!
حالا برای چک چه اقدامی میتوانم انجام دهم؟ توقیف اموال شرکت را میتوانم بگیرم؟ خودرو ای را که فروخته ام میتوانم توقیف کنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

پاسخ موسسه حقوقی دادآرمان

با سلام
با توجه به مبلغ مورد اختلاف می توانید از طریق دادگاه عمومی محل مدیون، اقدام نمایید.


با سلام پسری ایرانی هستم ک عاشق دختر افغان شدم 2بار خواستگاری رفتم ولی مخالفت کردن دختر هم عاشق من هستش راهی واس ازدواج بدون اجازه پدر هست؟ضمن این ک شناسنامه نداره

پاسخ موسسه حقوقی دادآرمان

با سلام
برای اخذ اجازه ازدواج به سفارتخانه افغانستان مراجعه نمایید و مراحل لازم را انجام دهید


با سلام بنده به یکی از دوستانم که باهم شریک بودیم و هم کلاسی هم بودیم چند فقره چک به عنوان امانت دادم که خرید انجام بده و پولش رو خودش بده چون چک نداشت حالا چک ها برگشت خورده و بقیه رو هم خرج کرده و از طرفی هم پول نداره که بده من چیکار میتونم بکنم که جلوی چک های بعدی رو بگیرم یا اینکه تو دادگاه مقصر شناخته نشم ، آیا میتونم ازش شکایت کنم؟ یا اینکه توافق نامه ای باهاش بنویسم که چک ها امانت بوده و اون پولشو باید میداده؟ یا اینکه برم اعلام سرقت چک ها رو بکنم؟ یا اینکه ازش سفته بگیرم؟ خلاصه هر راهکاری دارید بگید که خیلی گیر کردم

پاسخ موسسه حقوقی دادآرمان

بابت اینکه چک ها نزد دوست شما امانت بوده با ایشان امانت نامه تنظیم کنید و شروط و توافقات خود را قید کنید. در هر حال مسئولیت پرداخت وجوه مندرج در چک با شماست!


سلام
یک نفر برای ساختن کابینت آشپزخانه توسط یک آشنا به ما معرفی شد
بعد از حدود 1 ماه متوجه شدیم این فرد دروغگو و کلاه بردار است
من مبلغ 3 میلیون به حساب ایشان واریز کرده بودم (البته با توجه به سابقه دار بودن خودش، شماره حساب همسرش را داد)
و الان فقط رسید واریز این پول به حساب همسرش را دارم
به ایشان گفتیم که ما دیگر تمایل نداریم شما برای ما کار کنید و پول ما را پس بدهید
اما الان حدود 2 ماه است که پول ما را گرفته و پس نمیدهد
با اینکه هیچ کاری در منزل ما انجام نداه اما به دروغ می گوید که من طراحی کرده بودم و …
لطفا بنده را راهنمایی کنید که برای شکایت کردن از ایشان و مسدود کردن آن حساب بانکی و اعاده حق خود چه کاری میتوانم انجام دهم؟
ممنون

پاسخ موسسه حقوقی دادآرمان

با سلام
اگر میان شما قراردادی مبنی بر انجام کاری وجود داشته باشد، می توانید الزام به ایفای تعهد طرف قرارداد را نمایید.در غیر این صورت می توانید علیه انتقال گیرنده و جه دادخواست حقوقی تنظیم کرده و به ضمیمه فیش های واریزی یا مدارک دیگری دال بر انتقال وجه از ایشان استرداد وجه کنید.

+ نوشته شده در  سه شنبه 20 شهريور 1397ساعت 16:55  توسط miracle